Сигурност

Китай и Бразилия се отказаха от долара

Китай и Бразилия се отказаха от долара.

Страните сключиха споразумение за отказ от долара във взаимната търговия и ще използват национални валути при взаимни разплащания.

Сделката ще им позволи да извършват търговски и финансови транзакции директно, като обменят юани за реали и обратно, без да се налага да конвертират своите валути в щатски долари.

Споразумението ще „намали разходите“ и ще „насърчи по-голямото разширяване на двустранната търговия и ще улесни инвестициите“, съобщава Fox Business.

Илон Мъск допусна, че доларът ще загуби статута си на световна резервна валута.

В отговор на изпълнителния директор на финансовата медийна компания Женевиев Рох-Дектер, Мъск написа: „Това е сериозен проблем. Политиката на САЩ беше твърде твърда, поради което страните искаха да се откажат от долара. В съчетание с прекомерни държавни разходи, което принуждава други държави да покриват значителна част от нашата инфлация.“

ЗА ПОВЕЧЕ ВИДЕА И НОВИНИ – последвайте ни в Телеграм – https://t.me/efir_info

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

*

Instagram