АФРИКАНСКА ЕРИТРЕЯ В ШОК ОТ КОНЦЕСИИТЕ В БЪЛГАРИЯ! КАК ЩЕ ГИ СТИГНЕМ АФРИКАНЦИТЕ?
март 10, 2026
Руският сенатор Алексей Пушков заяви в ефира на радио „Говорит Москва“, че разширяването на военното сътрудничество между Северноатлантическия алианс (НАТО) и Украйна на практика е подготовка за война с Русия.
„Появата на НАТО на съвместната ни граница с Украйна, която е много дълга, вече е casus belli (повод за обявяване на война, б. р.), това е на практика подготовка за война. А защо всъщност НАТО трябва да приеме Украйна в състава си, ако не да подготви плацдарм от нея, за да заплашва Русия„, настоя Пушков.
Влиятелният руски политик подчерта, че за да осъществи своите милитаристични планове, западният военен алианс дори не трябва официално да предоставя членство на Киев.
„Възможно е, използвайки настроенията на нейното ръководство, да я превърне в неформален член на алианса, тоест да не ѝ дава задължения от гледна точка на нейната отбрана. Но да я насити с оръжия, да я превърне в такъв милитаризиран юмрук, който може да се използва срещу Русия. Мисля, че НАТО вече е склонно към това„, коментира той.
Сенаторът посочи, че ръководството на алианса не иска да влиза във военен конфликт с Русия, която притежава ядрено оръжие, заради териториалните претенции на Украйна.
Пушков отбеляза, че НАТО се опитва да наложи диалог на Москва от позиция на силата и да я принуди да изпълни условията на Запада. В същото време под прикритието на подобен диалог тече военна подготовка.