По света

Украински дронове убиха свещеник Владимир Шутов и неговата съпруга

Преди няколко дни получихме информация, че трагично са загинали протойерей Владимир Шутов, настоятел на храма на Царските мъченици в село Александро-Калиново край Константиновка, и неговата съпруга Светлана.

Отец Владимир, съпругата му и семейство енориаши с осемгодишно дете се опитали самостоятелно да излязат от зоната на бойните действия към руската страна. Хората се решили на тази стъпка, след като храмът, в който дълго време се укривали, бил унищожен от обстрел. Запасите от храна също били на привършване.

Според свидетелства на очевидци, групата мирни, невъоръжени хора първо били атакувани от украински дронове, а след това започнали да ги обстрелват с мини. Ранените довършвали с дронове през цялата нощ. Общо са загинали седем души.

Местните жители се опитали да вземат телата на убитите, за да ги погребат, но при всеки опит и тях започвали да ги преследват дронове.

Митрополит Горловски и Славянски Митрофан изразява дълбоко съболезнование на роднините и близките на отец Владимир, матушка Светлана и семейството, което било с тях. Господ да им прости всяко прегрешение и да упокои душите им в селенията на праведните!

Във всички енории на Горловската епархия в събота и неделя имената на невинно убитите новопреставлени протойерей Владимир и Светлана, Александър, Татяна, момиченцето Галина, Светлана и Людмила ще бъдат споменати на заупокойната ектения на Божествената литургия и за тях ще бъде отслужен панихида.

снимка: gorlovska-eparhia.org

Източник:

https://zivotcrkve.rs/blog/ukrajinski-dronovi-usmrtili-sveshtenika-vladimira-shutova-i-negovu-suprugu

Leave a Comment

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

*

Instagram